Vítejte na stránkách Heleny Křenkové o expedičním cestování a Severu. Najdete tu přednášky, články, fotografie, recenze vybavení, informace "z terénu", které se v průvodcích nepíšou a spoustu tipů nebo na co si dát pozor. Vaši cestu samozřejmě ráda zorganizuji nebo odvedu jako průvodce. Současně se věnuji soukromé výuce němčiny, jazykovým korekturám, online marketingu, copywritingu a pracuji jako product manager. 

Vystudovala jsem regionální rozvoj, německá studia a učitelství ekonomických předmětů na Vysoké škole ekonomické. Domluvím se německy (C2), anglicky (B2), švédsky (B1) a trochu rusky (A1).

Provázím poznávací, turistické a lyžařské zájezdy a expedice. Mám oprávnění pro vázanou živnost průvodcovská činnost horská (včetně uznání švédskými úřady). Specializuji se na skandinávské země, zejména švédské Laponsko, Norsko a Finsko. Ve Skandinávii jsem strávila více než dva roky života, putováním horami nebo provázením klientů, převážně v odlehlých oblastech za polárním kruhem. Dále provázím Island, Madeiru, Rakousko, Německo, Česko. Mimo to jsem procestovala Kyrgyzstán, Uzbekistán, Kazachstán, Tádžikistán, Írán, Špicberky, Jordánsko, Izrael, Srí Lanku, Gruzii, Omán, Maroko, Turecko, Japonsko a většinu Evropy včetně ostrovů. 

Zajistím vám kompletní plán cesty, návrh dopravy (letenek, doporučení trajektů, jízdenek), mapy a ubytování pro individuální dovolenou. Ideální řešení pro ty, kdo chtějí cestovat sami, ale využít zkušeností průvodce znalého destinace, ušetřit spoustu času, vyvarovat se omylů, dostat se i na méně známá místa a nic neminout. Itineráře připravuji jen do míst, která perfektně znám. Služby vám vyhledám, platit je budete přímo dodavateli, vyvarujete se však nepříjemností (příkladem ze severu Švédska jsou třeba předem koupené lístky na autobusy které ale nejsou místenkou a negarantují místo - pokud budete čekat 2h na posilu a ujede vám přípoj na odlet, velmi se to prodraží - vím na kterých spojích se to stává). V terénu pak kde najdete aktuální podmínky, aby vás nezaskočil chybějící most, přívoz, povodeň nebo jiná komplikace, kterou z mapy nevyčtete. Vše může proběhnout online. Hodinová sazba 1000 Kč. Pomoc se může týkat jen toho, co si neumíte zajistit sami (nejspíše konzultace trasy pochodu) nebo chcete mít jistotu, že je váš program realistický jak z hlediska náročnosti, tak logistiky. Váš plán tak nejspíš za hodinu stihneme probrat.

Učím online (skype, Teams, zoom) i ve firmách po celé Praze, skupiny i jednotlivce, začátečníky i velmi pokročilé, všeobecný i odborný jazyk. Rozvrhově jsem flexibilní, hodiny lze přesouvat. Můžeme se více věnovat konverzaci či gramatice, práci s textem, všeobecnému, případně hospodářskému jazyku. 15 let praxe s výukou ve firmách, na střední i vysoké škole. Ve výuce pracuji s aktuálními zprávami, poslechy, krátkými videi a cvičeními k nim. Snažím se, aby studenti v hodinách co nejvíce mluvili, o tématech, která je zajímají a pravidelně psali alespoň krátké vlastní texty a aktivně pracovali s chybami.

Komunikace s médii, příprava kampaní, jazykové korektury článků a překladů, tvorba marketingových materiálů: katalogů, letáků, tiskových zpráv, příprava zadání pro grafika a tisk, zajišťování produktových recenzí. Věnuji se markeringu v různých oborech, od cestovního ruchu po ložiska nebo svítilny, v komerční sféře i neziskovém sektoru. 

Nyní nejčastěji promítám na cestovatelských festivalech a natáčím přednášky online. Šest let jsem byla přednášejícím a garantem "Marketing a management sportovního cestovního ruchu" na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy.

Jsem autorizovanou osobou s právem zkoušek profesní kvalifikace Průvodce cestovního ruchu pro Travel Institut.

Termíny zkoušek lze domluvit i individuálně.

polarni-sane.cz

Na všechny fotografie a texty se vztahuje autorský zákon a není možné je kopírovat bez výslovného souhlasu autora. Prosím neposílejte mi své životopisy s poptávkou práce, nejsem zaměstnavatel ani cestovní kancelář ale průvodce a autor na volné noze.