Vítejte na stránkách Heleny Křenkové o expedičním cestování a Severu. Najdete tu přednášky, články, fotografie, recenze vybavení, informace "z terénu", které se v průvodcích nepíšou a spoustu tipů nebo na co si dát pozor. Vaši cestu samozřejmě ráda zorganizuji nebo odvedu jako průvodce. Současně se věnuji soukromé výuce němčiny, jazykovým korekturám, online marketingu, copywritingu a pracuji jako product manager.

Vystudovala jsem regionální rozvoj, německá studia a učitelství ekonomických předmětů na Vysoké škole ekonomické. Domluvím se německy (C2), anglicky (B2), švédsky (B1) a trochu rusky (A1).

  • Průvodcovské služby

Provázím poznávací, turistické a lyžařské zájezdy a expedice. Mám oprávnění pro vázanou živnost průvodcovská činnost horská (včetně uznání švédskými úřady). Specializuji se na skandinávské země, zejména švédské Laponsko, Norsko a Finsko. Ve Skandinávii jsem strávila více než dva roky života, putováním horami nebo provázením klientů, převážně v odlehlých oblastech za polárním kruhem. Dále provázím Island, Madeiru, Rakousko, Německo, Česko. Mimo to jsem procestovala Kyrgyzstán, Uzbekistán, Kazachstán, Tádžikistán, Írán, Špicberky, Jordánsko, Izrael, Srí Lanku, Gruzii, Omán, Maroko, Turecko, Japonsko a většinu Evropy včetně ostrovů.

  • Příprava cesty na míru - dodání itineráře

Zajistím vám kompletní plán cesty, návrh dopravy (letenek, doporučení trajektů, jízdenek), mapy a ubytování pro individuální dovolenou. Ideální řešení pro ty, kdo chtějí cestovat sami, ale využít zkušeností průvodce znalého destinace, ušetřit spoustu času, vyvarovat se omylů, dostat se i na méně známá místa a nic neminout. Itineráře připravuji jen do míst, která opravdu perfektně znám.

  • výuka německého jazyka

Učím online (skype, Teams, zoom) i ve firmách po celé Praze, skupiny i jednotlivce, začátečníky i velmi pokročilé, rozvrhově jsem flexibilní, hodiny lze přesouvat. Můžeme se více věnovat konverzaci či gramatice, práci s textem, všeobecnému, případně hospodářskému jazyku. 15 let praxe s výukou ve firmách, na střední i vysoké škole.

  • Marketingová komunikace

Komunikace s médii, příprava kampaní, jazykové korektury článků a překladů, tvorba marketingových materiálů: katalogů, letáků, tiskových zpráv, příprava zadání pro grafika a tisk, zajišťování produktových recenzí. Věnovuji se markeringu v různých oborech, od cestovního ruchu po ložiska nebo svítilny, v komerční sféře i neziskovém sektoru.

  • Přednášková a publikační činnost

Nyní nejčastěji promítám na cestovatelských festivalech a natáčím přednášky online. Šest let jsem byla přednášejícím a garantem "Marketing a management sportovního cestovního ruchu" na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy.

  • průvodcovské zkoušky II. stupně

Jsem autorizovanou osobou s právem zkoušek profesní kvalifikace Průvodce cestovního ruchu pro Travel Institut.

Termíny zkoušek lze domluvit i individuálně.

  • Výroba expedičních polárních saní

polarni-sane.cz

Na všechny fotografie a texty se vztahuje autorský zákon a není možné je kopírovat bez výslovného souhlasu autora. Prosím neposílejte mi své životopisy s poptávkou práce, nejsem zaměstnavatel ani cestovní kancelář ale průvodce a autor na volné noze.