Laponsko

Laponský rozcestník

Rozcestník je souhrnným přehledem informací o Laponsku, aby se vám tu snáze hledalo. Najdete tu jak články z tohoto webu tak publikované jinde.

Virtuální přednášky - Laponsko ve čtyřech dílech: Kungsleden a oblast Kebnekaise, Kiruna a Icohotel, Poslední evropská dvočina - NP Sarek, zima za polárním kruhemem (náhrada za zrušené jarní přednášky kvůli koronaviru)

Poslechnout si můžete rozhovory z Českého rozhlasu:

Casablanca, radio Wave, Laponsko a Střední Asie (podcast, 13.1.2019)

Casablanca, radio Wave, o Laponsku (podcast, 9.3.2014)

Přečíst články, které vyšly v časopisech:

Poslední divočina za městem rudy, Outdoor Guru - Kiruna a švédské Laponsko

Skandinávská zimní výbava, Outdoor Guru

NP Sarek, Lidé a hory 4/2015

nebo online:

Nebezpečí hor Severu a podmínky během roku

Polární záře

Polární den a noc

Kam vyrazit v Laponsku?

Platební styk ve Skandinávii

Proč právě na Sever?

S Laponskem souvisí i Backcountry výbava, Expediční saně, Satelitní telefony, Norské celní předpisy a Suvenýry. Další obecné tipy týkající se vybavení a cestování najdete v sekci Cestovatelské rady.

Všechny fotografie ze Skandinávie najdete na Zoneramě

Pokud vás články a fotografie zaujaly, ráda vás uvidím na některé z nadcházejících přednášek nebo se mnou můžete do Laponska vyrazit na zájezd/expedici. Pokud jste skupinka nebo máte speciální přání, můžete mě kontaktovat emailem nebo telefonicky.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image